Yat Kiralama Karadağ

Çağdaş Karadağ topraklarının ilk sakinleri Illirians olarak bilinen eski insanlardı. Sonra Slav halkını 6. ve 7. yüzyıllarda izledi ve 14. yüzyılda 19. yüzyıla kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun kontrolüne giren Zeta Sırp Prensliği kuruldu, ancak daha sonra Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'ndaki prenslik oldu. 1878’de bağımsız oldu. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Karadağ, 1929’da Yugoslavya olarak yeniden adlandırılan Sırbistan Krallığı’nın, Hırvatların ve Slovenlerin bir parçası oldu. Dağların ve askeri istihbarat sayesinde Almanların fethedemediği bir ülke. Ve nihayet 2006'da Karadağ tüm ülkeler tarafından tanınan mutlak bir bağımsızlık kazandı.

Turizm sezonunda hava.

Karadağ'ın şaşırtıcı bir çeşitliliği var. Çünkü burada üç iklim bölgesi var: Kıyı bölgesi, Kıta bölgesi ve Dağ bölgesi. Kıyı bölgesi Adriyatik Denizi boyunca dar bir şerit içerir ve uzun, kurak yaz, kısa ve ılıman kış mevsiminde Akdeniz iklimi vardır. Turistik sezon, mayısta, sıcaklık +25'e yükseldiğinde başlar. Haziran ayında sıcaklık +35 civarında, en sıcak aylar +37 ve bazen +40, su ise +27 iken Temmuz ve Ağustos'tur. Plaj mevsimi Ekim ayının sonuna kadar sürer.

Kıtasal bölge, Karadağ'ın orta bölümünü içermektedir: Zeta Ovası, Bjelopavlici Ovası ve başkent Podgorica. Dağlık bölge ise en yüksek dağ tepe noktalarının 2.000 metreye ulaştığı dağlık bölgelerden oluşuyor.

Karadağ kıyılarında dolaşmak.

Karadağ hızla dünyanın en iyi yatçılık yerlerinden biri haline geliyor. Karadağ'da kiralama, her yaştan gezgin için ideal bir tatil ve tüm arzulara uygun sonsuz fırsatlar sunar. Yatla seyahat etmek, ülkeyle tanışmanın en rahat yoludur ve aynı zamanda bazı doğal güzellikleri ve sadece deniz yoluyla ulaşılabilen adaları görmenin tek yoludur. Söylemeye gerek yok, yolculuğunuzun her dakikasının konfor ve zevkle harcanacağını, taşıma için beklemeye ve tatil zamanınızı taşıma ve hatlara harcamasına gerek yok. Charter botu, güneşlenmek ve muhteşem manzaraların keyfini çıkarmak, yüzmek, gün batımını izlemek için nefis yemekler ve gezi yapmak için istenen yerlere yaklaşmak için tamamen rahatlamak ve tadını çıkarmak için bir fırsat sunar.

Karadağ kıyılarında yaklaşık 70 kilometrelik plajlar ve ziyaret edilecek çok sayıda yer var. Bunlardan bazıları şunlardır: güzel Milli Parklar - Durmitor ve Biogradska Gora, müstahzar Kotor şehri - en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri, Eski Kenti ile güzel Budva ve çok sayıda gezi, Perast - dolu muhteşem küçük kasaba tarih, Ostrog Manastırı dikey bir dağda bir mağaraya oyulmuş ve önemli bir Hristiyan hac merkezi olan Lovcen Dağı, çarpıcı panoramik manzaralar sunan ulusal gururun simgesi, Sveti Stefan'ın inanılmaz adası, güzel Skadar Gölü, Ulcinj - cennet Yamaçparaşütçüler için, Karadağ'ın başkenti - Podgorica ve diğerleri.

WhatsApp Destek
  • KARŞILAŞTIR 0