Mavi yolculuk turuna çıkmaktaki amacımız ilk olarak şehrin gürültü ortamından tamamen kurtulup sevdiklerimizle beraber doğa ve denizle ile iç içe muhteşem bir tatil yaşamaktır. Ancak turdaki günlerinizin en iyi geçmesi için teknedeki günlük yaşamda bilmemiz gereken birkaç önemli nokta vardır. Gulet kiralama ile yapacağınız mavi tur ile sizin hayalinizdeki tatili gerçekleştirmemiz için bu birkaç ana güvenlik kuralını bilmemiz çok yararlı olacaktır. Yolcuların ve mürettebatın güvenliği bizim için her zaman ilk sırada gelir.

Can Yelekleri
Kişisel Can Yeleği, suyun içindeyken başınızın denizin üzerinde kalmasını sağlayacak ve düzgün nefes almanızı sağlayacak pozisyonda tutacak şekilde dizayn edilmiştir. .
Can yelekleri, tüm kabinlerde yatakların altında ve/veya genel oturma alanında bulunmaktadır. Konu ile ilgili gulet mürettebatından yardım alabilirsiniz.

Yangın Söndürücüler
Yatlarımızdaki yangın söndürücüler Sahil Güvenlik onaylıdır.

Teknenin Toplu Olması Gerekliliği
Basit konforun ötesinde, ana güvenlik kurallarından biri, tekne hareket etmeden önce hem kabinlerde, hem de genel kullanım alanlarında her şeyin düzgün bir şekilde toplanıp güvenli hale getirilmesidir. Tüm misafirlerimizin bu kuralın gerekliliğini anlayıp uyum sağlayacağını umuyoruz. Çünkü düzenli şekilde tutulmayan ve güvenlik önlemi alınmamış eşyalarınızın uçma olasılığı mevcuttur. Güvenlik önlemlerinin yanında, size düzgün bir bot sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü gulet bir dönem için de olsa eviniz olacaktır, ayrıca başka birinin de özel mülküdür. Bundan dolayı sizden nazik olmanızı bekliyoruz.

Teknede Ayakkabı Yasaktır
Sokakta giydiğiniz normal ayakkabılarınız bota kesinlikle kabul edilmemektedir. Ayrıca tahta zemin olan yerlerde yalın ayak yürümek de yatta bir kuraldır. Güverte civarında (içinde değil) dolaşmak için yumuşak tabanlı ayakkabılar kullanılabilir.

Teknede Tuvalet
Bir yat tuvaleti, karmaşık ve hassa bir yapıya sahip olup, çok kolayca tıkanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle klozetlere tuvalet kağıdı ya da herhangi başka bir sıhhi ürün atmamanızı, bunlar için tuvaletlerde bulunan çöp kutularını kullanmanızı rica ediyoruz. Tuvalet kullanıldıktan sonra kötü koku oluşmaması için, sifon pompasını atığın gittiğinden emin oluncaya kadar çekiniz. Kötü kokuları azaltmanın başka bir yolu da erkeklerin tuvaleti oturarak kullanmasıdır. Güzel bir tatil için bu kurallara uymanızı rica ediyoruz.

Su
Gulette su kesinlikle sınırlıdır. Dolayısıyla yapacağınız duşlarınızı kısa tutmanızı ve dişlerinizi fırçalarken suyu boşa akıtmamanızı rica ediyoruz.

Elektrik
Su için geçerli kurallar elektrikte de aynıdır. Lütfen gereksiz yere ışıkları açık bırakmayınız. Elektrikli aletler duruma göre jeneratör yoksa, sadece yat karaya bağlı olduğu zaman kullanılabilmektedir.

Yolculara, mürettebata ve Sudaki Diğer Kişilere Saygı
Bu güzel Akdeniz’i başka yatlarla, balıkçı, yüzücü, sörfçülerle paylaştığımız unutmamalı, onların güvenlik, konfor ve denizi kullanma haklarına saygı göstermeliyiz.

Deniz Tutması
Deniz tutmasına eğilimli olan kişilerin gerekli olmadıkça teknenin alt katında çok fazla kalmamasını ve midesi bulanırsa yukarı çıkıp ufuk çizgisine doğru bakmasını öneririz. Bu durumu yaşama olasılığı olan kişilerin yanlarına uygun ilaçlar alması da yararlı olacaktır.

Sigara
Güvenlik nedeniyle, kabinlerde sigara içmek yasaktır. Sigara sadece güvertede ve yolcu salonunda içilebilmektedir. Lütfen sigara izmaritlerinizi uygun kül tablalarına atınız.

WhatsApp Destek
  • KARŞILAŞTIR 0