1: Neden Mavi Yolculuk?

 • Yüzmek; Gece ve gündüz, dilediğiniz her an
 • Doğa yürüyüşleri ve keşifler. Kara araçlarıyla ulaşımı mümkün olmayan arkeolojik bölgeleri keşfedebilir yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekimleri: Suyun altı ve üstünü anılarınızda dondurabilirsiniz.
 • Kitap okumak, yazmak?
 • Aklınıza gelebilecek her türlü masa oyununu oynayabilirsiniz. Tavla, okey, domino, kağıt oyunları, tabu, monopoli ,satranç!
 • Su eğlenceleri; muz, ringo, parasailing vb…
 • Su topu oyunları
 • Kano ve rüzgar sörfü ile gezinti
 • Balık tutmak
 • serbest şnorkel dalışları ve  tüplü dalışlar
 • Gece tekneyi bir diskoya çevirip gönlünüzce eğlenmek (elbette başka tekneleri rahatsız etmeden)
 • Kayan yıldızları izleyip dilek tutmak

Turizm sektöründe; Mavi yolculuk, gerçek bir dinlenme, hala keşfedilmemiş yerleri görme, deniz, tarih ve doğayla içice olma, kendinize tam anlamıyla zaman ayırma, büyük şehirlerin gürültüsünden uzak sakin koylarda vakit geçirme fırsatı sunar.

2: Benim için uygun olan yatı nasıl seçerim?
Bize ilgi alanlarınızı, seyahat tarihi ve süresini, katılımcıların sayısını, bütçenizi  yazın, size en iyi tercihi seçmede yardımcı olalım. Önerdiğimiz yatların hepsi özenle seçilmiş, mürettebatı ve gezi programlarını iyi biliyoruz sizin için en iyi seçeneği öneririz.

3: Tekne nasıl kiralanır?
Yat Kiralama; Kiralayacağınız yatı ve rotasını değerlendirmek bilgi ister. Son kararınızı vermeden önce, istek ve arzularınızı bizimle değerlendirmeniz sizin için son derece yararlı olacaktır. Hangi yatın size en uygun olduğunu, başlangıç ve bitiş limanlarını, seyahatinizin tarihini karşılıklı anlaştıktan sonra sizinle yat kiralama sözleşmesini yapmamız gerekir. Bu yasal bir sözleşmedir, yat sahibinin kiracıya karşı sorumluluklarını ve aksini taahhüt eder. Yatın kesin rezervasyonunu konfirme etmek için müşteri hesabımıza toplam tutarın % 50'sini öder.

4: Kiralama ne kadara mal oluyor? Farklılıklar nelerdir?
Kiralama ücretleri, kiralayacağınız yatın tipine, büyüklüğüne, olanaklarına ve konumuna bağlı olarak değişmektedir. Motorlu yatlar genelde Batı Akdeniz Hükümleri diye bilinen "tüm masraflar hariç" ( yakıt, liman ücretleri, yemek - içecek, vergiler, gümrük ücretleri ve telefon konuşmaları, su sporları masrafları ekstradır). Bir çok motorlu - yelkenli ve gulet kiralama anlaşmalarındaki "gulet hükümleri" yat kira bedelinin yanında yatın sigortası, mürettebatın ücreti, günlük ortalama 4 saatlik yakıt ve yağı, yatın çamaşır yıkaması ve kullanma suyu masraflarını da içerir, yiyecek ve içecek kiralama bedelinin dışında kalır. Bazı yatlar, alkollü içecekler hariç her şey dahil fiyatlandırmasını sunmaktadırlar. Doğu Akdeniz Hükümleri akşam yemekleri, içecekler ve yerel vergiler dışındaki masrafları içeren kiralama ücretlerini sunar.

5: Sigorta yaptırmalı mıyım?
Yatın kendi sigortası vardır ancak bu sigorta her türlü yaralanma, sakatlanma ve diğer beklenmeyen olayları içermez. Bundan dolayı ferdi seyahat sigortası yaptırmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

6: Bavulumda neler getirmeliyim?
yatta lüks ve şık kıyafetlere gerek yoktur zaten yat üzerinde en hafif ve basit kıyafetler tercih edilmektedir dolayısıyla bavulunuzu tıka basa kıyafetlerle doldurmanıza gerek yoktur. Birkaç t-shirt, short, terlik ve 1 çift spor ayakkabısı tamamen yeterlidir. Serin geçebilecek geceler için 1 sweat shirt kafidir. Gerisi sizin tercihinize kalmıştır.

7: 12 yaşın altında çocuk getirebilir miyim?
Birçok yat çocuklar için uygundur ancak birçoğu da uygun değildir. Bu konuyu bize tekneyi kiralamadan önce danışmanız önerilir. Çocukların bütün sorumluluğu velilerine aittir. Tekne mürettebatı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8: Hayvanımı getirebilir miyim? 
Birçok yat katı temizlik standartlarını sağlamak için konukların hayvanlarını getirmelerine izin vermemektedir. Lütfen gelmeden önce bize danışın.

9: Hangi mutfak sunuluyor?
Özel yat gezileri, sizin damak tadınıza göre şekillenebilir. Tercih ettiğiniz ve etmediğiniz yemekleri bize bildirdiğiniz vakit isteğinize uygun kumanya alışverişi yapılır. Aşçınız sizin isteklerinize göre menü hazırlayacaktır ve genellikle yat mutfağının Akdeniz ve Türk menülerinden sunacaktır. Aşçılarımız yemekleriyle iftihar etmektedir en taze sebze ve leziz malzemelerle size özel yemeği hazırlarlar. Özel not: Türk mutfağı dünyanın en iyi 3 mutfağından biri olarak bilinir.

10: Seyahatinize başlama.
Tekne gezisine katılacak konuk listesinin önceden bize gönderilmesi liman giriş - çıkış işlemlerini siz yata ulaşmadan önce gerçekleştirebilir. Böylece tekneye varır varmaz hiç vakit kaybetmeden derin mavi sulara çıkabilirsiniz. 

11: Gezi programını kim planlıyor?
Siz gezmek ve görmek istediğiniz bölgeyi seçersiniz, kaptan ise gezdirilecek bölgenin en iyi şekilde nasıl gezilebileceğini, günlük etapların nasıl olabileceğini, hangi koylarda geceleme yapılabileceğini belirler. Günlük etaplarda, kaptanla görüşülüp karşılıklı anlaşarak değişiklik yapılabilir. Unutmayın ki kaptan o bölgeyi en iyi bilendir ve size en mükemmel tatili geçirmenizi sağlayacaktır.

12: Yatta sigara içilebilir mi?
Kamaralarda sigara içmek yasaktır. Güvertede içmek serbesttir. Döşeme, yatak ve nevresim kolaylıkla yanabilir. Sigaradan kaynaklanan her türlü zarar siz karşılamak zorundasınız.

13: Ailem ve ofisim ben seyahatteyken bana ulaşabilecekler mi?
Günümüzde gelişen teknolojiyle internet ve cep telefonları hemen her koydan çekmektedir.

14: Özel hayatıma saygı gösterilecek mi?
Charter yatları seçkin konuklara ve kutlamalara alışkındır. Profesyonel mürettebat sizin değer verdiğiniz kurallara saygı gösterir.  Siz bindikten sonra sadece ihtiyaç olduğu zaman yanınızda olacak seyahatin geri kalan kısmında görünmeyeceklerdir. Mahremiyet, verdiğimiz hizmetin önemli bir parçasıdır.

15: Mürettebata ne kadar bahşiş verilir?
Mürettebat bahşişi hem adettendir hem de isteğe bağlıdır. Genellikle toplam kiralama ücretinin % 5 ile % 10 arasındadır ama orası tamamen sizin takdirinize kalmıştır. Genelde seyahatin sonunda mürettebat arasında eşit şekilde bölüştürülmesi için direk kaptana veya mürettebata tek tek verilir.

16: Guletlerin özelliği nedir?
Guletlerin dizaynı, Türkiye'ye özgü deniz teknesidir, pratik yapısı ve rahat stiliyle mavi yolculuk için oluşturulmuşlardır. Geleneksel Türk motorlu-yelkenli guletleri geziyi güvertede geçirmek için düşünülmüş, Akdeniz'in sakin ve ılık sularında seyahat etmek için tasarlanmıştır. Ferah güverte, akşam yemeği yenilen geniş arka taraf ve dinlenme alanı Guletlerin belirgin özellikleridir. Yıllardan beri geleneksel savaş gemilerinden balık ve taşımacılık teknelerine doğru evrim geçirmiştir. Bodrum, Bozburun,Fethiye, Marmaris, İstanbul ve Karadeniz kıyılarında olmak üzere belli yerlerde üretilen Guletler motorlar ve yanı sıra tam fonksiyonlu teçhizatla donatılmışlardır. Taşıdıkları yolcu sayısı yatın büyüklüğüne bağlı olmasına rağmen genellikle sekiz ile on iki kişi arasında değişmektedir. Bu yatlar yolculara suit hizmeti veren ayrı odalar sunmaktadır. Modern Guletler evde bulunan tüm tesisatlarla donatılmış ve hiçbir şey yapmayıp eğlenmek istediğinizde eğlenceyi size sunmaktadır. Bunlar büyük sevimsiz okyanus seferlerinin veremediği rahatlığı ve giremediği küçük otantik koylara, limanlara ve antik şehirlere girme şansını vermek için size kabin seferleri sunmaktadırlar.

WhatsApp Destek
 • KARŞILAŞTIR 0